טלפון להזמנות: 02-5383788

רינה-פארם יבלות

יבלת בכף הרגל ויבלת ויראלית

יבלות ויראליות יכולות להופיע באזורים שונים בגוף, אך הן שכיחות בעיקר על הידיים והרגליים. כאשר מדובר ביבלת בכף הרגל, היא יכולה לגרום לבעיות בתפקוד מכיוון שהדריכה על כף הרגל והלחץ על היבלת גורמים לכאב. יש להבדיל יבלות ויראליות מיבלות חיכוך המופיעות על העור במקרים של חיכוך ונעלמות תוך זמן קצר.

מהי יבלת בכף הרגל או יבלות ויראליות

יבלות ויראליות הן עגולות ובגודל של מילימטרים בודדים. במקרים מסוימים הן מגיעות לגדלים של עד 2 ס"מ. הן יכולות להופיע בצורה בודדת או בתור מצבור של יבלות קטנות המכסות אזור מסוים. ברוב המקרים היבלת היא אך ורק פגם אסתטי, אך ישנם מקרים בהם חשים בתסמינים של כאב.

היבלות נגרמות כתוצאה מנגיפים ממשפחת הפפילומה, החודרים לעור בנקודות תורפה, למשל כאשר העור נחבל.

צריכים עזרה?

יש משהו שלא הבנתם? צריכים עזרה? יש לכם שאלה? אנחנו כאן לכל פנייה.

מלאו את פרטיכם בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

 

ישנם סוגים שונים של נגיפים במשפחה זו, רבים מה גורמים ליבלות הנבדלות אחת מהשנייה במראה ובצורה. כמו כן ישנן יבלות שונות נוטות להופיע באזורים שונים בגוף, כמו למשל יבלת בכף הרגל או יבלת ביד. יבלות אינן מדבקות ועוברו מאדם לאדם, אך הן בהחלט עוברות ממקום למקום בגוף. היבלת גודלת על העור ורירית העור ואין סכנה שהיא תתפשט אל פנים הגוף.

יבלות ויראליות מופיעות אצל כחמש עשרה אחוז מהאוכלוסייה ובשכיחות גבוהה יותר אצל ילדים. סוגים שונים של נגיפי פפילומה הם בעלי נטייה לתקוף באזורים שונים בגוף. ברמת העיקרון יבלות ויראליות הן אינן מחלה מדבקת, אך ישנם מינים מסוימים המתמקמים על איברי המין והם בהחלט מדבקים ביחסי מין.

המלצות לטיפול ביתי ביבלת ויראלית

מכיוון שהיבלות נגרמות על ידי נגיפים, הטיפולים מתרכזים בניסיון לחסל את הנגיפים. ישנם תכשירים שונים בהם ניתן להשתמש בבית, חלקם דורשים מרשם רופא וחלקם ניתן לקנות בלי. דווקא מומלץ להיבדק על ידי רופא, קיים צורך לפסול את האפשרות שמדובר בדבר חמור יותר כמו גידול, לכן תמיד מוטב להיבדק  על ידי רופא והוא כבר ימליץ לכם על טיפול. שימו לב שישנם טיפולים אשר אסורים לשימוש על נשים בהיריון.

אחד הטיפולים היעילים יותר, אשר ניתן לעשות אותו גם בבית, הוא טיפול בחנקן נוזלי. קיום נמכרים בקבוקונים קטנים של חנקן נוזלי בכמויות קטנות המיועדות במיוחד למטרה זו של טיפול ביבלות.

ישנם גם טיפולים טבעיים אשר ניתן לעשות בבית, כמו למשל שפשוף האזור בלימון חצוי. הלימון מכיל חומרים מחטאים המשולב עם ויטמין C המסייע לריפוי פצעים וזיהומים. מי שרוצה לטפל בשיטה זו צריך לשפשף את היבלת בלימון בתדירות גבוהה (כל שעה).

עוד אפשרות טבעית היא להשתמש בשמנים ארומתרפיים, כמו למשל שמן קיק. יש לעשות בשמן שימוש חיצוני ולמרוח אותו על היבלת. השמן מסייע בספיחת רעלים ויכול לסייע בהמסת היבלת. הטיפולים הטבעיים אמורים להראות תוצאות תוך יומיים-שלושה, במידה ואין תוצאות ניתן להפסיק את הטיפול ולחפש פתרון רפואי.

מכיל: מים מזוקקים | אלכוהול | Thuya 12ch | Staphysagria 12ch

תוקף: כדורים – שנה | על בסיס אלכוהול – חצי שנה | 15% אלכוהול – חודש | ללא אלכוהול – שבועיים

תכשיר הומאופתי ללא התוויה רפואית מאושרת.

136.00194.00

ניקוי

המלצות - יבלות

צריכים עזרה?

יש משהו שלא הבנתם? צריכים עזרה? יש לכם שאלה? אנחנו כאן לכל פנייה.

מלאו את פרטיכם בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

 

צור קשר