טלפון להזמנות: 02-5383788

רינה-פארם הבחירה הטבעית לבריאות שלך.

הרטבת לילה אצל ילדים

הרטבת לילה אצל ילדים הינה מאורע שכיח, ובעיה הדורשת לפעמים מסוימים טיפולים מיוחדים בכדי למגר את התופעה. הבעיה עצמה היא, אובדן השליטה על הסוגרים במהלך שנת הלילה.

לצפיה במוצר לחצו כאן

ישנם כל מיני גורמים פיזיולוגיים ונפשיים המשפיעים על הילד וגורמים לו להרטיב בלילה.

בין הגורמים הפיזיולוגיים ניתן למצוא, בעיות במערכת הסוגרים- ומשום כך שליטת הילד בהן נמוכה, יכולות להיות גם בנוסף בעיות התפתחיותיות בגדילת הילד, והתפתחות מערכת העצבים שלו.

ישנן עוד סיבות פיזיולוגיות רבות, אך חשוב לדעת שבדרך כלל, סיבות אלו הן לא הגורם היחיד לתופעת ההרטבה, אלא ישנם בנוסף גורמים נפשיים המשפיעים רבות על הילד, ויכולים לגרום לתופעה זו.

למשל, לעיתים ישנו מתח בין ההורים, קשיים בגן או בבית הספר, אירוע טראומתי שהילד היה מעורב בו ועוד.

בל נשכח, שנפש הילדים עוד לא מחוספסת כשל מבוגרים, ולכן הם חווים כל מיני אירועים בצורה עוצמתית יותר. ועל כן ריב קטן בין ההורים בערב לפני השינה, עלול לגרום לילד לחרדה וטראומה, שתשפיע עליו במהלך הלילה, ועלולה להופיע בצורת הרטבה ואי שליטה על הסוגרים. כמו כן חשוב לדעת שההרטבה פוגעת בילד בפן החברתי, ועלולה לגרום לו להרגיש דחוי, ולפתח קשיים חברתיים.

התמודדות ראשונית

ישנן מספר דרכי טיפול בהרטבת לילה לילדים והן משתנות בין מקרה למקרה. בדרך כלל יצליח הילד להתגבר על הבעיה, ועם התבגרותו והזמן שיעבור, ילמד להתמודד איתה ולהעלימה. אך יכולים להיות גם מקרים בהם הילד לא מצליח להתגבר עליה, והיא ממשיכה להופיע גם בגילאים מאוחרים יותר.

על מנת לטפל במקרה כזה, צריך לקחת את הילד לאבחון מקצועי אצל רופא ילדים מוסמך, הרופא יבדוק אם מקורה של התופעה נובע מבעיה פיזיולוגית או נפשית. לרוב במקרים כאלו, הסיבה תהיה בעיה נפשית כלשהי, ולכן הטיפול יהיה אצל פסיכולוג.

ישנם עוד מגוון טיפולים לתופעה, ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. טיפול תרופתי למשל עלול ליצור כל מיני תופעות לוואי בשימוש ארוך, ולכן אולי עדיף לפעמים כשמשתמשים בתרופות, להשתמש בכאלה טבעיות, החפות לרוב מתופעות לוואי.

מחפשים דרכים יעילות וטבעיות, שתעזורנה לילדיכם להתמודד עם מקרים של הרטבת לילה? רינה-פארם היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. בית המרקחת, שממוקם בירושלים, מציע מגוון של מוצרים איכותיים, המיועדים לנשים, לגברים, לילדים וגם למבוגרים. לקבלת פרטים נוספים בטלפון או לצורך הזמנת המוצרים, התקשרו למספר 02-5383788

צור קשר